Hindistan ve Filipinler’de Gerillalardan Eylemler; 1 Polis Öldürüldü, 2 İşbirlikçi Cezalandırıldı

HomeGenelHaber

Hindistan ve Filipinler’de Gerillalardan Eylemler; 1 Polis Öldürüldü, 2 İşbirlikçi Cezalandırıldı

Hindistan’da Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu’ndan Eylem: 1 Polis Öldürüldü Hindistan Komünist Partisi (Maoist)’e Bağlı Halk Kurtuluş Gerilla Ordus

TKP/ML Abroad Committee: The Ovacık Martyrs are the Guarantee of the Victory of the People’s War, the Reason of our Commitment to Struggle!
TKP/ML MK-SB: “PARTİ VE DEVRİM ŞEHİTLERİNE SELAM OLSUN! ONLAR GİBİ OLACAK, ONLARDAN DAHA İLERİ KOŞACAĞIZ!”
HKP(Maoist) – MK Sözcüsü Abhay: Yaşasın Enternasyonalist 1 Mayıs ! Dünyanın Devrimci İşçileri, Emekçileri Örgütlerinin Daha Çok Örgütlenme Ve Birliği İçin Çalışalım!
Hindistan-Filipinler

Hindistan-Filipinler

Hindistan’da Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu’ndan Eylem: 1 Polis Öldürüldü

Hindistan Komünist Partisi (Maoist)’e Bağlı Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu tarafından Lohardaga’da gerçekleştirilen eylemde bir polis öldürüldü. 16 Şubat Salı günü Lohardaga bölgesinde, operasyona çıkan polislere yönelik sabah saat 9:45 civarında gerçekleşen mayınlı eylemde bir polis yaralandı. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan polis öldü.

Hindistan ve Filipinler’de Gerillalar İşbirlikçileri Ölümle Cezalandırdı

Hindistan Komünist Partisi (Maoist)’e bağlı Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu tarafından 18 Şubat Perşembe günü, Munna Verma adlı bir işbirlikçi ölümle cezalandırıldı.

Gerillalar, Çarşamba akşamı Rajdangaon bölgesine bağlı Hurşipar Khurd köyüne girerek Munna Verma’yı yanlarına alarak köyden ayrıldılar. İşbirlikçi Verma Perşembe günü sorgulandıktan sonra gerillalar tarafından ölümle cezalandırıldı

Bir diğer cezalandırma eylemi de Filipinler’de gerçekleştirildi. Filipinler Komünist Partisi’ne bağlı Yeni Halk Ordusu/Surigao del Sur Komutanlığı yaptığı bir açıklamayla, Barangay’da bir işbirlikçinin ölümle cezalandırıldığını belirtti. Komutanlık tarafından yapılan açıklamada; “Barangay’a bağlı Tandag’da 3 Şubat’ta saat 12:00’de Darwin Suazo adlı bir işbirlikçi ölümle cezalandırıldığı belirtildi. Yapılan açıklamada Darwin Suazo’nun, gerici Filipinler Ordusu’na bağlı 36. Taburuna gerillalar ve köylülerle ilgili bilgi taşıdığı, gerillaya yönelik kimi operasyonlara aktif bir şekilde katıldığı ve kimi köylülere şiddet uyguladığı ve işlediği bu suçlardan dolayı cezalandırıldığı vurgulandı.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0