“Şehit düşenlerin bize devrettiği kızıl bayrağı hep daha ileriye taşıyacağız”

HomeTutsak Partızan

“Şehit düşenlerin bize devrettiği kızıl bayrağı hep daha ileriye taşıyacağız”

Dersim-Aliboğazı’nda şehit düşen TİKKO gerillaları için tüm hapishanelerdeki TKP/ML dava tutsakları adına Hiyam Yolcu ve İsmail Yılmaz bir açıklama ya

Déclaration du Comité Central – Bureau Politique du TKP/ML – « Ceux qui deviennent le soleil aux matins pour que personne ne se réveille dans l’obscurité! »… Les combattants de la TİKKO, Commandant régional de Dersim, Özgür et Combattante Asmin sont immortels!
Yetiş Yalnız (Ahmet) yoldaş; “Umutsuzluğa ve inançsızlığa yer vermeyin; şimdi, kavgaya daha çok sarılmanın zamanıdır”
TKP/ML Militanları Gülsuyu’nda Molotoflarla Yol Kesti

Dersim-Aliboğazı’nda şehit düşen TİKKO gerillaları için tüm hapishanelerdeki TKP/ML dava tutsakları adına Hiyam Yolcu ve İsmail Yılmaz bir açıklama yaptı.

23-29 Kasım günleri arasında TC’nin kolluk kuvvetleri tarafından Aliboğazu Vadisi’nde şehit düşen halk savaşçıları için yapılan açıklama şu şekilde:

Dersim’de Murat Mut, Ersen Erel, Hasan Ali Karakoç yoldaşlarımız düşman güçleriyle günlerce süren çatışmanın sonucunda şehit düştüler. Güneşin sofrasına önceden uğurladıklarımızla birlikte oturdular.

Ezilenlerin mücadelesi her yerde kendi kahramanlarını, kendi direniş öykülerini yaratarak sürüyor. Kimisi 90 yaşında bir çınar olarak Castro gibi halkının bağrına gözyaşı seliyle gömülüyor, kimisi Cizre bodrumlarında yıldızlaşıyor, kimisi Rojava’da, kimisi Dersim’de…

Sizlere söz veriyoruz, dünyanın dört bir yanındaki ezilenlerin mücadelesinde şehit düşenlerin bize devrettiği kızıl bayrağı hep daha ileriye taşıyacağız. Ta ki, o büyük zafer gününe ulaşana dek.

Murat Mut, Ersen Erel, Hasan Ali Karakoç yoldaşlar ölümsüzdür