TKP/ML Militanları, Ovacık’ta Ölümsüzleşen Halk Savaşçıları İçin Pankart Astı

HomeTürkçe

TKP/ML Militanları, Ovacık’ta Ölümsüzleşen Halk Savaşçıları İçin Pankart Astı

TKP/ML militanları tarafından 6-9 Eylül tarihleri arasında Dersim'in Ovacık ilçesinde ölümsüzleşen Erol Volkan İldem (Nubar) ve Fadime Çakıl (Rosa

TKP/ML MK-SB: “PARTİMİZİN 1.KONGRE ÇİZGİSİNDE SEBAT EDEN NUBAR VE ROSA YOLDAŞLARA”
DAS ZENTRALKOMITEE MITGLIED DER TKP/ML EROL VOLKAN ILDEM UND DIE TIKKO KÄMPFERIN FADIME CAKIL SIND ALS MÄRTYRER GEFALLEN
Déclaration du Comité Central – Bureau Politique du TKP/ML – « Ceux qui deviennent le soleil aux matins pour que personne ne se réveille dans l’obscurité! »… Les combattants de la TİKKO, Commandant régional de Dersim, Özgür et Combattante Asmin sont immortels!
Nubar-Rosa

Nubar-Rosa

TKP/ML militanları tarafından 6-9 Eylül tarihleri arasında Dersim’in Ovacık ilçesinde ölümsüzleşen Erol Volkan İldem (Nubar) ve Fadime Çakıl (Rosa) için Gazi Mahallesine pankart asıldı.

TKP/ML Militanları ayrıca, “Partimizin 48 yıllık savaş tarihinde Komünizm ve Halk Savaşı uğruna yitirdiğimiz komünist önder Nubar ve Halk Ordusunun Militan Savaşçısı Rosa yoldaşlar, irademizin bilinci, düşmana duyduğumuz kin ve nefretin birleşmesidir.
Şimdi proleter devrimci çizgide komünist önder Nubar gibi ve yiğit savaşçı Rosa gibi Halk Savaşını yükseltme zamanıdır. Bizler parti militanları olarak yoldaşlarımızın bize bıraktığı bu mirası devralacak, yoldaşlarımızın hesabını soracağız.” açıklaması yaptı.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0