TKP/ML davası Tutsakları, Ermeni Soykırımını 102. Yılında Lanetlediler !

HomeTürkçe

TKP/ML davası Tutsakları, Ermeni Soykırımını 102. Yılında Lanetlediler !

Almanya / Münih bölgesinde görülmekte olan TKP/ML davasında, dava tutsağı Seyit Ali UĞUR,  dünkü 24 Nisan duruşmasında  söz alarak kendisi ve yoldaş

İşçi Köylü Kurtuluşu’nun 134. Özel Sayısı Çıktı
VİDEO: Emekçi Kadınlara Savaş Çağrısıdır; Zilan
PARTİ YAŞAMINDA VE SAVAŞTA PROLETER DEVRİMCİ DİSİPLİNİN ZORUNLULUĞU

atik g02Almanya / Münih bölgesinde görülmekte olan TKP/ML davasında, dava tutsağı Seyit Ali UĞUR,  dünkü 24 Nisan duruşmasında  söz alarak kendisi ve yoldaşları adına ; Ermeni soykırımını 102. yılında lanetledi.

Seyit Ali Uğur „ Ermeni Ulusuna yönelik 24 Nisan 1915 tarihinde uygulanan Jenosidi nefretle lanetliyor ve Ermeni halkının acılarını paylaşıyoruz ” dedi. „ Soykırımı yapanları ve destekçisi emperyalistleri de unutmayacağız ! ” “Soykırım zihniyetinin devamcısı faşist Türk devleti bugünde Kürt ulusuna yönelik katliamlara devam ediyor”dediği konuşması sonrası ardından, davayı izleyenler alkış tuttular. Alkışlar Mahkeme yargıçlarını rahatsız etti. Başyargıç Dr. Duster  izleyicileri salondan çıkarılmakla tehdit etti.

Seyit Ali Uğur, dava dosyalarında delil diye sunulan  bilgi ve belgelerin  kanıt niteliği oluşturmadığını söyleyerek. Bu kanıt diye sunulan ne idüğü belirsiz gazete kupürü ve türk polisi kayıtlarının „ kanıt „ diye sunulmasını red ediyoruz diyerek, dosyadan çıkarılmasını istedi.

Bu dava siyasi bir davadır. Bizler düşüncelerimizden dolayı tutsağız. Hakimlere hatırlatırız ki ;”Biz devrimci komünistler asla görüşlerimizden ve devrimci faaliyetlerimizden vazgeçmeyiz” dedi.
Tutsak avukatlarının „ delil“ diye sunulan kanıtlara yaptığı itirazlar sonrası mahkeme, 28.04. 2017 Cuma günü 9.30 da görülmek üzere sonlandı.

15 Nisan 2015 tarihinde  Türk devletinin talebiyle, Avrupa çapında yapılan,  başını Alman devletinin çektiği uluslararası bir tutuklama operasyonu ile tutsak edilen 10 devrimci 2 yılı aşkın süredir tutuklu bulunmaktalar. İzalasyon ve tecrite tabi tutulan yurtdışında TKP/ML üye ve yöneticileri olduklari iddiasıyla tutuklu olan devrimci tutsaklar, 17 Haziran 2016 tarihinde başlatılan mahkemede  129 a-b maddesinden dolayı  yargılanmaya çalışılmaktadır.